Під’їзд у картинах на Тяжилові. Подружжя разом з сусідами розмалювало свій поверх


  • Катерина ЛАПШИНА
  • 0
Під’їзд у картинах на Тяжилові. Подружжя разом з сусідами розмалювало свій поверх
  • Минулого тижня жителі вулиці Олега Антонова закінчили розмальовувати стіни свого під’їзду.
  • Про їх роботу чули вже всі сусіди і знають жителі навколишніх будинків.
  • Вони й розповіли 20minut.ua про малюнки на стінах.

Ззовні звичайна 9-поверхівка по вулиці Олега Антонова серед інших таких самих будівель. Тут немає величезного двору або майданчиків, немає закритої зони паркування, шлагбауму або охорони. Це всім звичний будинок з вулиці. Але в середині — має свою особливість.

Об этом сообщает Роспрес

Мешканці мікрорайону розповіли редакції 20minut.ua, що жителі цього будинку власними силами прикрасили один з поверхів у середині під’їзду, зайнялись творчістю.

Як тільки двері ліфта відчиняються на 7-му поверсі — перед очима постає незвична для під’їзду картина. Бачиш в прямому сенсі слова справжню картину. Увесь поверх жовтого, ніжного кольору, з вказівниками, закоханими парами та велосипедами, намальованими чорним пензлем. Потрібно немало часу, аби роздивитись кожну деталь.

Під малюнками ховаються і електрощиток, і двері ліфту, і квартирні двері. Зображення — суцільне, це не просто ілюстрація на одній стіні. Це — ціла історія.— Я завжди намагалася якось покращити стан простору, у якому ми живемо. — розповідає ініціаторка перетворення під’їзду Вікторія Орлова. — Це звичайнісінький будинок, який 30 років тому будував мій батько. І мені дійсно боляче дивитись на те, як швидко будівля стає занедбаною.

Вона розповідає, що у їхньому під’їзді, як і у більшості будівель, велика проблема — захаращення та руйнування стін і загального приміщення:

Вікторія Орлова, ініціатор

— Стіни шкрябають, розмальовують. Ми з чоловіком власноруч поновлюємо ремонт, замазуємо щілини та прогавини, але проходить тиждень і стіни знову у дірках.

Подружжя вирішило діяти радикально і, окрім ремонту усього поверху, по закінченню гарно оздобити інтер’єр малюнками. Вікторія розповідає, що найбільше часу зайняв сам ремонт, а на малювання пішло лише два дні.

архівне фото

— Ми дуже довго шукали, хто б міг втілити наші ідеї в життя, — розповідає співрозмовниця. — Більшість художників просили невимовно великі суми, навіть до 20 тисяч гривень! Я вже й сама замислилась, аби власноруч все намалювати. Я мала ідею і вже умовно бачила й розуміла, як воно повинно виглядати,. Залишилося знайти того, хто допоможе з виконанням і самими малюнками.

Вікторія розповідає, що вони довго були у пошуках, багато з ким спілкувались і радились, аж тут раптом випадково натрапили на своїх майстрів, також подружню пару.

— Їм одразу сподобалась наша ідея і ми приступили до роботи. Найцікавіше те, що дівчина, яка малювала усе, Іринка, не художниця і не розмальовує стіни зазвичай, — сміється Віка. — Просто гарно малює і дуже загорілася нашою ідеєю. За усю роботу ми заплатили три тисячі гривень.

Вінничанка розповідає, що у процесі участь приймали всі — малювала Ірина, а розфарбовували вчотирьох, у вісім рук.

— Усі залучені до процесу, це так класно, — говорить Віка. — Робиш власними руками те, що так давно бачив у голові.

Щодо мешканців інших квартири, то Вікторія розповідає, вони не були проти. Сусід по сходовому майданчику дуже позитивно сприйняв ідею, підтримав ініціативу і розділив фінансову частину питання разом з подружжям.— Мені дуже подобається, що усі сусіди зайвий раз заходять до нас на майданчик, аби просто помилуватись, — каже Віка. — Хто їде на поверх-два вище, зупиняють ліфт у нас і виглядають, роздивляються малюнки і лише потім їдуть далі. Мені це до душі.

Також вона розповідає, що пропонувала й іншим сусідам долучитися і розмалювати інші поверхи теж, але вони відмовились.

— Мені дуже подобається жити в охайному, доглянутому просторі, — каже Вікторія. — Я отримую кайф від того, що все навкруги гарне і прибране, приносить естетичне задоволення. Аби створити навколо щось гарне і покращити навколишній світ, необхідно почати з себе. Це не займає багато часу і ресурсів — було б бажання. Якщо кожен зробить щось просте і корисне, це буде не крапля в морі, разом ми — океан. Все гарне починається з нас самих.


Джерело статті: “https://vn.20minut.ua/kul-tura/pidyizd-z-kartinami-na-tyazhilovi-podruzhzhya-z-susidami-rozmalyuvalo--11034193.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя